И в сотый раз о "покращеннях": помощь при рождении ребенка 2013 получить невозможно

• Татьяна_КиевТатьяна_Киев
    http://khpg.org/index.php?id=1359067476

И, собственно, текст:
    МВС заблокувало виплати при народженні дитини
    25.01.13 | Олексій Кривошеєв | novaukraina.org

«А ти знаєш, що гроші при народженні дитини більше не платять?» – почув замість привітання у трубці мобільного від одного з приятелів. Думав, що знайомий помилився, чи в новорічні свята просто сталась якась бюрократична заминка. Але сказане виявилось правдою.

Замість 100 тисяч – сюрприз...

У родині рівнянина Сергія 25 грудня 2012 року сталось поповнення: народилась дочка. У сім’ї це вже третя дитина. Така подія зазвичай супроводжується поздоровленнями від родини та друзів. Ну, й як же без святкування. Хтось з близьких пожартував: «Держава за народження третьої дитини 100 тисяч гривень заплатить».

Але після паузи чомусь додав: «Хоча в нашій теперішній країні можуть і не дати». Не минуло й тижня, як Сергій мав нагоду переконатися у пророчій правдивості цих слів.

Відразу після різдвяних свят вони з дружиною звернулися до Рівненського міського управління праці та соціального захисту із заявою щодо отримання передбаченої законодавством допомоги при народженні дитини. Тих самих 100 тисяч. Хоча для необізнаних варто пояснити, що одразу дають тільки незначну частину з цих коштів, а решта виплачується щомісяця протягом кількох років. Але повернемось до нашої історії.

Дізнавшись у РАЦСі, де реєстрували дитину, які треба подавати документи на отримання допомоги, сім’я почала збирати необхідні довідки. Їх перелік не великий: копія паспорта та ідентифікаційного коду, копія та оригінал свідоцтва про народження дитини, довідка, що видається РАЦСом при народженні дитини, і дані банківського рахунку для соціальних виплат. Якщо дитина в сім’ї не перша – додатково подаються копії свідоцтв про народження попередніх дітей та довідка про склад сім’ї. І ось тут почалось найцікавіше.

При поданні зазначених документів, працівники управління соцзахисту зауважили, що довідка про склад сім’ї не повна, бо до неї не включено новонароджену дитину. А без цього, на жаль, допомогу вони призначити не можуть.

Щоб не відкладати справу у довгий ящик, щасливий батько поїхав у паспортний стіл, щоб реєструвати немовля там. З самою реєстрацією проблем не було, але працівник паспортного відомства відмовилася вносити дані про дитину у будинкову книгу.
    - Чому? - допитувався здивований батько.
    - Тому що з 1-го січня 2013 року набув чинності Наказ Міністерства внутрішніх справ №1077 від 22.11.2012 р., зареєстрований у Міністерстві юстиції 18.12.2012 р., яким змінено порядок реєстрації громадян, – спокійно пояснювала пані. – Тепер ми не маємо права ставити будь-які відмітки до будинкової книги. Більше того, такого поняття як будинкова книга з Нового року не існує.
    - Як же тоді я отримаю довідку про склад сім’ї, якщо у ЖЕКу паспортист виписує її на підставі даних будинкової книги? – запитав Сергій.
    - А ніхто Вам такої довідки у ЖЕКу вже не надасть, – була відповідь.
    - А як тоді я зможу отримати допомогу при народженні дитини? – допитувався молодий батько.
    - Не знаю. Це питання до соцзахисту. А взагалі, Ви не перші, хто з цим зіткнувся. Зараз із цим наказом такого наробили, що ніхто не знає як діяти, – поспівчувала чиновник.
    - А як же підтвердити факт реєстрації дитини? – з надією віднайти все-таки спосіб отримати потрібний документ, запитав Сергій.
    - А ось Талон реєстрації, – сказала жінка. І прикріпила папірець степлером до свідоцтва про народження дитини.

Будинкові книги – анульовано?

Ще не до кінця вірячи словам паспортистки, Сергій пішов у свій ЖЕК. Дочекавшись години прийому і своєї черги, він потрапив до потрібного кабінету.
    - Доброго дня, ви довідки про склад сім’ї видаєте? – запитує з порогу батько.
    - Видаємо. – обнадіяла Сергія пані паспортистка.
    - А на підставі яких документів? – уточнив чоловік.
    - Показуйте будинкову книгу і паспорт, – з посмішкою сказала пані.
    - Ось ці документи, але є один нюанс: мені потрібно підтвердити сьогоднішню реєстрацію дитини, – сказав батько, простягаючи талон реєстрації.
    - Тоді інша справа. Це означає, що вас уже внесли до картотеки. В такому випадку Вам ніяку довідку я видати не можу, – розбиваючи вщент надію Сергія, відповіла паспортистка.
    - Якої картотеки? – запитав, при цьому згадуючи, як у паспортному столі його дані вносили до якоїсь паперової картки.
    - Згідно зі змінами у законодавстві паспортний облік паспортисти ЖЕКів не ведуть. Картотека віднині у Державній міграційній службі. Так що я Вам нічим не допоможу, – пояснювала паспортистка.
    - Так мені без Вашої довідки не видадуть допомоги при народженні дитини. Ви це розумієте? – вже підвищував тон Сергій.
    - Розумію, але не маю права видавати Вам довідку. Звертайтеся до соцзахисту, нехай призначають допомогу без довідки, – безапеляційно винесла вердикт паспортистка ЖЕКу.

Без права на оскарження

Сергій зрозумів, що рядові чиновники проблем не вирішать. Вони чітко дотримуються норм законодавства, а особливо інструкцій (письмових та усних) до них. Ніхто з них не буде, та й не в праві порушувати заради нього наказ Міністерства, тим більше – внутрішніх справ.

«Буду оскаржувати!» – вирішив Сергій, і знову вирушив до управління соцзахисту.
    - Ось, прийміть мої документи такі як є і дайте мені відмову у призначенні виплати у зв’язку з відсутністю в довідці про склад сім’ї даних про новонароджену дитину, – рішуче з порога заявив батько. І далі, в стилі князівського «Іду на ви!» повідомив чиновників, що на підставі документальної відмови буде оскаржувати їхні дії у вищих інстанціях або в суді.
    - Документи приймемо, але відмови не дамо, – спокійно відповіла чиновник. І так само пояснила, що згідно із законодавством сім’я має місячний термін на донесення документів, яких не вистачає.
    - Якщо через місяць Ви не принесете довідку про повний склад сім’ї – тоді будемо приймати якесь рішення. А поки 30 днів документи будуть лежати у нас без руху, – додала чиновник соцзахисту.
    - Так я не зможу принести таку довідку! – вже не ховаючи роздратування від абсурдності ситуації майже прокричав Сергій. – Невже Ви думаєте, що за 30 днів змінять законодавство? Давайте я напишу Вам заяву, що я не буду нічого доносити і дайте мені відмову! Донесення документів є правом людини, а не обов’язком!

Але чиновник демонструвала незламність і витримку.
    - Ні. Законодавство визначило такий термін, і ми його маємо витримати. Ви вже не перший, хто зіткнувся з цим, – винесла своє остаточне рішення пані. А далі пояснила. – Ця проблема загальнодержавна. На цю тему навіть проводилась нарада у міськвиконкомі. Намагалися вирішити, хто ж зараз має видавати довідки, але розійшлись ні з чим: бо такі питання не вирішуються на місцевому рівні. Зверталися вже до новопризначеного міністра Королевської із проханням роз’яснити, що робити в такій ситуації. Відповідь – чітко виконуйте постанови. От ми і виконуємо…

Кожен сам за себе

За цей час тільки у Рівному народилось десятки дітей, а значить з аналогічними проблемами зіткнулись багато сімей. І питання це зачіпає не лише Рівненщину, яка, до речі, є лідером з народжуваності, а проблема загальноукраїнського масштабу. Але пошуки бодай якоїсь згадки в Інтернеті про проблему не дали жодного результату.

Прояснив ситуацію знайомий юрист.
    - Законодавство визначає дванадцятимісячний термін для призначення матеріальної допомоги при народженні дитини. От і відтягується питання. Батькам пояснюється, що за 12 місяців ситуація якось врегулюється і передбачені кошти їм будуть виплачені незалежно від того, коли виплата призначається, – пояснює юрист.

І додав: – Кожен вирішує свою проблему локально. Хтось спробує через суд встановити юридичний факт про склад сім’ї і подати замість довідки рішення суду. А хтось знайде впливових знайомих.

У цій історії найбільше обурює не відмова сім’ї у виплаті передбачених законом грошей. Таких батьків, як Сергій, і таких сімей як його в країні десятки тисяч. Але більшість із них воліють мовчати і «вирішувати питання» тихо. Та навіть не це обурює найбільше. Більше всього дратує існування бездарної системи державного регулювання, яка не здатна організувати роботу бюрократичного механізму. Система, яка не здатна забезпечувати нормальну діяльність елементів державної влади. І навіть позбавляє можливості оскаржувати неправомірні рішення, нехай навіть протягом лише одного місяця.

Припинення механізму виплат допомоги при народженні дитини наказом Міністерства внутрішніх справ більше схожа на маразм. Хоча, можливо, не маразм, а в країні просто немає грошей? Якщо так, то варто було б про це молодому батьку Сергію сказати чесно й одразу. Так само, як прем’єр-міністр сказав, коли дороги України паралізувало снігом: «Не скигліть, беріть лопати і відгрібайте»...

Вже дописуючи цей матеріал, отримав електронний лист: «17 січня 2013 р. Президент України обурювався, що реформи в країні виконані лише на 25-35 відсотків, назвав це саботажем. З острахом думаю про те, чим би обернулося для населення стовідсоткове впровадження реформ! Повезло нам все-таки з урядом…» (написав мені Сергій Пінчук, громадський діяч).

А й справді, може не варто чекати, щоб реформування відбулось на 100 відсотків?
  • marina2401marina2401
    кто в январе оформлял, все так как в статье?
  • СплюшкаСплюшка
    козлы
  • lavenderlavender
    законодательство у нас, как всегда, "для людей", но эти выплаты вообще нужно было отменить, чтобы люди мозги начали включать Народ напрочь перестал думать головой и рассчитывать свои силы - у всех перед глазами только тысячи от государства.
  • anetteanette
    Так а в Миграционную службу кто-то за справкой пробовал обращаться?
  • anetteanette
    Правильно, пусть мама с детьми на 130 грн. в месяц от государства живет. В России до полутора лет ребенка платится 40% зарплаты, у нас 130 грн. Если еще пособие на рождение ребенка забрать, то что делать тем, у кого нет другого кормильца или его доходы недостаточны?
  • СплюшкаСплюшка
    да плюс к этому деньги на новорожденного можно потратить только в 2 случаях - на покупку квартиры либо на учебу этому ребенку в будущем. Правильно это или нет - спорный вопрос, но так государство избегает рождения ребенка ради денег. Сестра мужа в России родила второго - по сумме не подскажу сколько, но больше чем у нас. Благодаря этим деньгам они сейчас занимаются расширением жилплощади.
  • anetteanette
    Это Вы о материнском капитале, видимо, говорите. У меня тоже много знакомых расширились за счет материнского капитала.

40% зп могут тратить, как хотят.
  • lavenderlavender
    и это очень разумно ()
  • lavenderlavender
    а о чем думают люди, если доходы не достаточны? "хочу, а дальше будь, что будет? кто-то да поможет"
    Возможно, мои слова вам кажутся жестокими, но это всего лишь здоровый прагматизм.
    Давать деньги на обучение в будущем - это одно, а давать их просто по факту, ради которого и рожают 3-го, 5-го и т.д. - это совсем другое.
    Выделять деньги нужно на что-то дорогостоящее и жизненно необходимое (тоже обучение или лечение, не дай бог). О питании, памперсах, колясках и пр. родители должны думать сами. А если им все это не важно, и семья живет по принципу "в тесноте, да не в обиде", или чем больше детей в семье, тем лучше - то почему все так расстраиваются, когда государство снова денег не дает? Государство часто не выполняет обещания, поэтому расчитывать только на эти деньги очень недальновидно.
  • anetteanette
    Да-да, всех на аборт. А то, что женщина много лет работала и платила соцвзносы из зп, а получает 130 грн. помощи по уходу за ребенком - это нормально Налоги из зп государство почему-то не забывает забирать.
  • СплюшкаСплюшка
    +1 без этих денег сложно. Государство пусть конечно не платит, но даст людям возможность зарабатывать. У нас кто пашет - ничего не имеет, а кто крадет - имеет все.
  • knopa_sknopa_s
    Звоните на гарячую линию ДМСУ (044) 383-76-26 или по Киевской области (044) 468-01-01

и уточняйте относительно справки о составе семьи
  • lavenderlavender
    мы говорим совершенно о разных вещах()
  • NitaNita

Вы удалили эту же тему на "синем" форуме? Если не секрет почему?

• Katya_Katya_
    я спокойно оформила, но у нас обычный Жэк+ Т.е. не частный дом, нет домовых книг.
    Я даже в двух Жэках взяла две Ф3, т.к.прописаны мы с мужем в разных местах.
  • Katya_Katya_
    +100 если б давали возможность заработать...
  • K_KetK_Ket
    я живу в ровненской обл., в частном доме у мужа, прописана в другой обл. ... ребенок родился в январе, вот недавно ходили в это управление, нам дали список документов. которые собрать надо. На сегодняшний день все справки на руках, хотя пришлось еще 2 брать по месту моей прописки, но все выдали без проблем. И на счет домовой книги тоже проблем не было, все там нормально записали. В понедельник вот иду сдавать все эти справки, посмотрю, что скажут...
    вот меня, в первую очередь, интересовало, столкнулся ли еще кто-то с такой проблемой У меня в Пн племянник родился в Винницкой области, а тут такая статья под руку попалась...

т.е. малыша внесли в домовую книгу и выдали форму 3? Или тоже справки какие-то, как герою статьи?

Отпишитесь, пожалуйста, в Пн, приняли ли ваши документы.
    а вы в Киеве? Зачастую в регионах ситуация сильно отличается от киевской.
    Спасибо, что отозвались
    для меня это тоже пока секрет - я ее не удаляла Как раз только успела вчера тему создать, как у нас отрубили свет...
    Я даже не успела прочитать, что там на синем отвечали, два сообщения кинула с телефона, вечером приехала домой - а темы нет...
    Попробую узнать, может я что нарушила, а может ещё что произошло...
  • DarzyaDarzya
    Поддерживаю вас разговор идет о женщинах, как одна моя знакомая. у которой ее близнецов лет с 4х воспитывает ее сестра, она еще одного родила - отказалась в роддоме, а вот четвертым забеременела через несколько месяцев - оставила, деньги то платят на ребенка, на них и живут с новым хахалем.
  • K_KetK_Ket
    малышку записали в домовую книгу без проблем и никто не сказал, что ее отменили. И соответственно выдали Ф3.
  • МикcМикc
    тема ушла в направлении- зачем вообще эту помощь выплачивать, и т.д. Видимо , началась "ругань" и админ удалил
  • tat2004tat2004
    а что кто-то не дает??? просто для того чтобы зарабатывать прежде нужно поработать и это из собственного опыта.
    Я все время работала и как не странно неплохо зарабатывала, но вкалывать приходилось без выходных и праздников, а муж так вообще 8 лет без отпуска пахал. Да, теперь у нас есть и свое дело и многое другое ..... А те кто вечно ждет что кто-то даст заработать или еще что-то просто даст так и ноют постоянно...
    И согласна, что детей многие (не все, конечно!) ради денег рожают, а не от большого желания, так как часто для женщины это по деньгам оказывается выгоднее чем ходить на работу.
    Тут про 130 грн говорят, а я когда с первой сидела, то вообще 16 грн платили и ничего прорвались, очень тяжело было.
    Сейчас очень многие хотят получать деньги просто за то что пришли на работу - 10 раз сходить покурить - 8 раз попить кофе и так день прокалантырить, а потом ах какой нехороший хозяин - НЕ ПЛАТИТ ЗАРАЗА! Не поверю, что кто-то таки работает и страдает от безденежья, если конечно со здоровьем все ок.
  • tat2004tat2004
    +100, что надеяться на кого-то в таком вопросе вообще нельзя Как вариант опыт ОАЭ - ребенок родился - ему на счет денюжку положили, а не папе с мамой дали. И к совершеннолетию дете распорядилось или на учебу или на какие-то другие свои потребности потратило. А папа с мамой должны головой думать когда детей заводят, а не ждать что кто-то позаботиться о их-же ребенке.
    да, спасибо, я у админа узнала уже+ да и тему "по следам" нашла...

в общем, скоро пойдёт моя сестричка оформлять документы, тогда и посмотрим, что там с этим в Винницкой области. Судя по комментам вверху, девочки оформляют без проблем, на это и надеемся :-)
    спасибо за ответ, рада, что вас такие проблемы не коснулись но законы и порядки нашего государства оставляют желать лучшего, конечно
  • nadija1978nadija1978
    может подскажет кто, как взять справку, что мы проживаем в Киеве? Другие документы собрали. Нужно в Жэк, а куда и к кому.
  • K_KetK_Ket
    не за что)) а по поводу законов - Вы совершенно правы...
  • Войти или Зарегистрироваться чтобы задать вопрос
    популярное
    СЕЙЧАС ОБСУЖДАЮТ