можно ли поменять фамилию дочки без согласия отца?

• MarinaBellaMarinaBella
    я замужем во второй раз, у меня фамилия нового мужа. моя дочь от первого брака на фамилии первого мужа, а так как мы думаем про совместного ребенка, хотим, чтобы вся семья была на одной фамилии. но первого мужа привлекать не хочу.
    кто с таким сталкивался, может, юристы есть?
  • Светик_8Светик_8

У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінено за згодою обох батьків та за згодою дитини яка досягла 7 років.

У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватись органом опіки та піклування або судом. При вирішення спору беруться до уваги виконання обовязків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

• bambarbiyabambarbiya
    тут і правда ще питання - скільки років дочці? Светик_8 правильно написала - після 7 треба згода обох батьків.
    якщо один з низ проти, то така суперечка вирішується органами опіки чи попікунства або судом. і при цьому будть брати до уваги виконання обома батьками своїх обов"язків відносно дитини та все інше, що може підтвердити вігоду дитини від зміни прізвища.
    ну а вже в 16+ дитина сама може вирішувати щодо зміни прізвища чи навіть ім"я.
  • irina 75irina 75
    MarinaBella

это нужна консультация юриста,так как каждая ситуация индивиуальна!
  • Войти или Зарегистрироваться чтобы задать вопрос
    популярное
    СЕЙЧАС ОБСУЖДАЮТ