Всеукраїнська акція для осіб з інтелектуальною недостатністю

 • qu normaqu norma
  Сообщений: 3
  о 1 березня 2013 року буде відомо, чому немає черг із осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальної недостатності на отримання послуг із підтриманого проживання, абілітації, представництва інтересів?

  У січні - лютому 2013 року у 25 регіонах України проходитиме Всеукраїнська акція "Сприяння органам соціального захисту у визначенні потреб населення адміністративно-територіальних одиниць у соціальних послугах", організатором якої виступає ВГО "Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю". Передумовою проведення акції стало прийняття Міністерством соціальної політики Наказу №648 стосовно визначення потреб населення певної адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах. Наказом передбачено, що у січні-лютому кожного року визначається потреба населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах для планування відповідних коштів на наступний рік.

  У той же час, запропонована методика визначення потреб не дає можливості претендентам на отримання соціальних послуг, у тому числі людям з інтелектуальною недостатністю (далі - з ІН), добитися врахування власних потреб: потенційні користувачі соціальних послуг не знають про ініціативу держави, не отримали запитів з боку державних органів стосовно можливих потреб, як наслідок - не подають відповідних заяв до місцевих органів соціального захисту. Виходить замкнене коло: наказ створено для забезпечення якісних послуг для населення, і водночас, думку самих людей про їхні потреби не запитують. У результаті, відсутність заявлених потреб від населення свідчить про те, що їх не існує, а значить, і кошти державі планувати не треба.

  Ціль акції - захистити права людей з ІН та їхніх родин на забезпечення якісних і доступних соціальних послуг, які дійсно відповідають їхнім потребам і які гарантовано пунктом 2А статті 28 ратифікованої в Україні Конвенції про права інвалідів ООН. Також акція допоможе виявити спроможності держави визначити і задовольнити потреби населення певного населеного пункту в соціальних послугах.

  В акції візьмуть активну участь батьки та законні представники людей з ІН у 25 куточках України - очікується залучення близько 34 тис сімей. Їх діяльність на місцях будуть координувати громадські організації - члени ВГО "Коаліція", загальна кількість яких становить 113 організацій.

  Під час акції планується: 1) написання та подання масових заяв батьками й законними представниками людей з ІН до місцевих управлінь праці та соціального захисту із проханням врахувати ними зазначені потреби; 2) підготовка та подання листів до регіональних управлінь праці та соціального захисту на місцях із визначеною потребою осіб з ІН певної адміністративно-територіальної одиниці і запитом, чи було враховано дану потребу; 3) узагальнення кількісних показників заявлених потреб та лобіювання інтересів осіб з ІН на національному рівні.

  Проведення даної акції в м Коломиї доручено Коломийському міському благодійному фонду підтримки дітей та молоді з інтелектуальною обмеженістю "Крокус".

  Додаткова інформація за телефоном: (044) 496 52 92. http://invak.info/novosti/1926-vseukrajinska-aktsiya-dlya-osib-z-intelektualnoyu-nedostatnistyu.html
 • qu normaqu norma
  Сообщений: 3
  Кто не боится, может прийти на акцию 26 января ул. Василенко 10 , школа №46, актовый зал, на 11. 00 утра , паспорт при себе иметь.
 • VivkaVivka
  Сообщений: 189
  блин,капец... автор, вот простите пожалуйста,но для кого писан сей чудный текст? я сама очень не дура и работала журналистом 15 лет. Я расшифровывала с чиновничьего на русский очень задолбистые тексты, но этот... я трижды прочла и ничего не поняла. Можно нормальным украинским - о чем речь?

  я теряю смысл в суперсложносочиненных предложениях на абзац, типа: "У той же час, запропонована методика визначення потреб не дає можливості претендентам на отримання соціальних послуг, у тому числі людям з інтелектуальною недостатністю (далі - з ІН), добитися врахування власних потреб: потенційні користувачі соціальних послуг не знають про ініціативу держави, не отримали запитів з боку державних органів стосовно можливих потреб, як наслідок - не подають відповідних заяв до місцевих органів соціального захисту."

  С 5 раза - понятно, но не каждый заморочится дочитать до 5 раза.
 • qu normaqu norma
  Сообщений: 3
  это написано чиновницким , официальным языком , простите ссылка http://invak.info/novosti/1926-vseukrajinska-aktsiya-dlya-osib-z-intelektualnoyu-nedostatnistyu.html
 • олеся_олеся_
  Сообщений: 69
  у меня диагноз? я и с 5 раза не совсем поняла*(

  --
  .?многие из нас ? не знают , что такое быть слепым.......... попробуйте...... просто закройте глаза..... НАВСЕГДА
 • lizaklarklizaklark
  Сообщений: 398
  +1
 • SunstrokeSunstroke
  Сообщений: 264
  а шо такое "послуг із підтриманого проживання, "?()

  --
  Я отвечаю за то, что говорю, но не отвечаю за то, что вы слышите...
 • Н_АН_А
  Сообщений: 93
  Это, когда взрослые особята живут отдельно Типа общежития и с ними там не родители, а соцработники
 • dvachelovekadvacheloveka
  Сообщений: 61
  Что конкретно требуется? написання та подання масових заяв батьками й законними представниками людей з ІН до місцевих управлінь праці та соціального захисту із проханням врахувати ними зазначені потреби;

  У нас потреби есть, куда писать обьясните.
  Я в это управление по месту жительства обращалась, так у них на каждую просьбу целый список причин почему они не могут помочь.
 • Войти или Зарегистрироваться чтобы задать вопрос
  популярное
  СЕЙЧАС ОБСУЖДАЮТ