Как повысить самооценку у ребенка?Хелп.

 • Всем доброе утро!
  Давно хотела посоветоваться, да руки не доходили((((
  Мой ребенок нытик((((
  И от этого сам страдает. Например, может разрыдаться в саду, потому-что с ним друг не дружит. Он у нас вечный страдалец. По любому поводу страдания, "ну воооооооооот" и плач.
  Он изначально выбирает свою роль подавляемого, хочет дружить только с лидерами по духу.
  Ребенку 4 года, может посоветуете, как поступить?
 • OmsaOmsa
  Сообщений: 1,500
  отдайте на борьбу к хорошему тренеру - очень силу духа воспитывает ()
 • NadjuhaNadjuha
  Сообщений: 58
  Я віддала малу на індивідуальні(!) заняття з тренером по плаванню. Ще, наше сімейне - лижі, тут і ми, і теж інструктор.

  Для моєї, приблизно такої ж нитика дитини важливо, щоб з нею займалися індивідуально (ми мали досвід і секції також), тоді вона себе ні з ким себе не порівнює і нікому "не програє", концентрується на собі. Результат був не швидкий, але був. Зараз мала плаває, як рибка.

  І доручати дещо з домашніх справ, за що звичайно потім похвалити - салат помогти накришити, щось принести, стіл накрити, в магазині дати їй гроші для оплати, це їй і цікаво і підмімає її значимість.
 • NadjuhaNadjuha
  Сообщений: 58
  Я читала на цю тему статтю і таке зауваження було, що для невпевненої дитини потрібно робити наголос що вона зробила "повну" справу. Наприклад, ти не "порізала щось у салат", а " приготувала сама салат для усієї сім`ї", не "принесла виделки чи ложки", а " накрила стіл, все підготувала, майже зробила сніданок/обід/вечерю", "не розмалювала малюнок", а "намалювала такий гарний малюнок". Тобто акцентувати на тому, що дитина має повний видимий результат. Я цією порадую дуже часто користуюсь, і бачу, що працює.
  А про басейн, це не обов'язково саме плавання (ми мали укріпити спинний корсет), будь-який спорт, який хоч трохи подобається, але з можливістю індивідуального тренування.
 • bambalerobambalero
  Сообщений: 523
  +1 за индивидуальные занятия чем-либо у нас ролики.
  Главное чтобы вид спорта был не командный.
 • aterpilaterpil
  Сообщений: 1,336
  Извините, Вы так описали своего ребенка... "нытик", "вечный страдалец", "подавляемый" :( Откуда у него будет хорошая самооценка. Никакой индивидуальный тренер не поднимет, если вся семья помогать не будет. Есть же ребенку чем гордиться, раздувайте это посильней, там Nadjuha выше писала. Рисунки - в рамочку и на стену, а не на полку, фотографии - туда же, за достижения можно диплом нарисовать, почаще при ребенке рассказывайте, как Вы им гордитесь. Любым ребенком есть за что погордиться. Если Вы сами начнете эту работу, идеи придут.
  И слов таких, как в посте, дома не должно быть вообще :)
 • NadjuhaNadjuha
  Сообщений: 58
  Ну, якщо не набридла, ще вчорашній приклад. Я готую на кухні вечерю, менша бавиться, старша у кімнаті робить уроки. І починається "Я нічого не розумію... дурна задача... я тупа..." і ниття... Майже кожен вечір таке (зараз вже не постійно, але часто).
  Можна, почати як у нас часто "Ти маєш вчитися, скільки можна нити, ми з татом самі вчилися і т д". От є така відмінність у підході до навчання дитини, у нас - примус, негатив, у Європі - через позитив. Але це важко пояснити, треба це бачити.
  Що роблю я.
  Кличу:"Марічка, йди сюди!" Сильно обнімаю і цілую у тім`ячко, кажу :"Ти ж моя ученичка, розумничка, сонечко моє золоте". Все. Відпускаю і далі займаюся вечерею. Мала вже "хі-хі", і біжить до столу знову робити уроки. І їх робить! Може прийти чи покликати, щось запитати (що нормально), але без ниття і примусу. От якось так.
 • Войти или Зарегистрироваться чтобы задать вопрос
  популярное
  СЕЙЧАС ОБСУЖДАЮТ