Питання щодо опіки

 • AstaAsta
  Сообщений: 15
  Минулого тижня ми поховали нашу сестричку ((( Після неї залишилась 16-річна дитина, у якої формально є тато, але цей тато останні 10 років участь у вихованні дитини не приймав, аліменти не сплачував і, взагалі, жодним чином не цікавився дитиною. Незадовго до смерті сестра розпочала процедуру позбавлення цього "тата" батьківських прав, була відкрита карна справа з приводу ухиляння від сплати аліментів. Зараз у цього чоловіка 4 шлюб, в якому є 5 (чи 6?) дитина. Як характеристику цього чоловіка можу додати той факт, що зі своєї 3 дружини він взяв відкупні за дозвіл на вивоз своєї 4 дитини за кордон на ПМЖ.
  Відразу після смерті сестри він почав телефонувати родичам і питати, як там його донька, сказав, що хотів би взяти над нею опіку. На поховання він не прийшов (а донька сподівалась на це ((() Сімейна рада вирішила, що опіку над С. будуть брати наші батьки, але органи опіки відмовили їм, мотивуючи це тим, що у дитини є рідний батько. Дівчата, ми в шоці! Невже батько, який 10 років не спілкувався з дитиною має більше прав, ніж дід з бабою, які завжди були поруч з онукою? У виконкомі сказали, що тепер питання опіки треба буде вирішувати у суді і доводити, що батько дитини не виконував свої обов’язки. Мало того що і батьки і С. знаходяться зараз у стані гострого горя, так тепер ще й цей суд (((( Невже це реальність?
 • jozhjozh
  Сообщений: 567
  Формально треба спочатку позбавити батька прав Поки що дійсно так, що дівчинку тепер має виховувати батько. І ні опіка, ні ви, ні хтось інший нічого зробити не зможе, поки у батька є права.
  Тобто якщо ви хочете щось змінити, то треба буде ту процедуру позбавлення батьківських прав якось завершити, чи то почати нову, тут я вже не дуже в курсі, як це робиться.
  Співчуваю. :(
 • AstaAsta
  Сообщений: 15
  А якщо дитина не хоче жити з ним? Її можуть насильно забрати від діда з бабою і передати "татові" якщо він буде сильно наполягати? А наполягати він може, бо він: а) не хоче сплачувати аліменти; б) у мами була певна нерухомість
 • jozhjozh
  Сообщений: 567
  Насколько я понимаю, именно так Т.е. ребенок должен жить со своими родителями - мамой и/или папой. Ведь папа же формально не лишен родительских прав.
  Но тут есть некоторый шанс, если девочка будет очень категорически не хотеть, вплоть до того, что грозить убежать из дома (или, если уж совсем никак, реально от отца убежать), в таком случае ребенка все-таки к родителям не возвращают, а сначала помещают в приют. Но это все очень рискованно, и прежде чем такое советовать девочке, нужно триста раз все обдумать, конечно. Это разве что на самый-пресамый крайний случай.
  Ну а так, пока еще пробуйте конструктивные варианты - т.е. постарайтесь дать опеке понять, что девочке там будет плохо, и в первую очередь пусть сама девочка об этом говорит, что она не хочет к нему, что она его не знает, не помнит, что он с ней не общался и так далее (или наоборот, помнит его, но что плохо с ним - я не знаю, какая тут у вас реальная ситуация, но говорите в опеке как есть на самом деле). Если там адекватные люди, то могут попробовать помочь. Если неадекватные или просто равнодушные, лишь бы формально все сделать, - ищите юриста, и пробуйте лишать род.прав, или хотя бы просто добиваться опеки родственников, чтобы не с отцом жила.
 • mama17mama17
  Сообщений: 79
  Есть вариант Пусть сама девочка пишет заявление в суд на лишение отца родительских прав. Если что- подключайте уполномоченого по правам ребенка.
  У нас недавно был прецедент- ребенок подал в суд на отца, который принуждал его исповедовать религию. Причем опекунский совет был на стороне отца.
  После 14 лет мнение ребенка является решающим.
 • Капель_каКапель_ка
  Сообщений: 18
  Вибачте а нерухомiсть приватизована? Якщо так, то "тато" не буде мати нi якого права на неi.
  Заяву неповнолiтньоi дитини розглядатимуть. Докази, що "батько" не займався дитиною треба зiбрати: сусiди, довiдки з суду про несплату алiментiв....
  Спiвчуваю...
  Сили i терпiння.
 • SeliandgSeliandg
  Сообщений: 13
  якщо не помиляюсь, то за вашої звичайно підтримки та грамотної консультації юриста дівчинка має право подати до суду заяву про позбавлення батька батьківських прав (свідки - сусіди, друзі, родичі, шкільні вчителі і дт. (можна залучити і службу опіки) повинні будуть підтвердити, що батько не виконував своїх батьківських обов"язків, не приймав участі у вихованні дитини, ухилявся від сплати аліментів, тощо. В такому випадку дитина може отримати статус сироти і її можуть взяти під опіку інші родичі. Окрім того, нежважаючи на позбавлення батьківських прав батько зобов"язаний буде за рішенням суду сплачувати (можливо мінімальний розмір) аліменти до повноліття дитини, або у випадку подальшого її навчання, то до закінчення вищого навчального закладу. При великому бажанні можна стягнути і суму заборгованості за попередні роки.
 • SeliandgSeliandg
  Сообщений: 13
  Суд потрібно пережити незважаючи на горе, яке випало на долю цієї дитини та ваших рідних. Стосовно нерухомості, то спадкоємцями є донька та ваші батьки, колишній чоловік ніяким боком тут звичайно не вписується, єдине, що він зможе розпоряджатися часткою доньки до її повноліття. Тож єдиний вихід, поки "добросердечний" татусь не почав щось вимагати, продовжити справу яку розпочала ваша сестра і чим швидше, тим краще.
 • AstaAsta
  Сообщений: 15
  Дівчатка, дякую за підтримку. Батьки зараз збирають всі потрібні документи і докази неучасті батька у вихованні та утриманні дитини. Контакт з органами опіки налагоджено. Вони, в принципі, і самі розуміють абсурдність ситуації, але закон є закон.
  Цікаво, а як довго може тривати ця процедура? Якщо "тато" не прийде на суд? А якщо він буде заперечувати факти? Якщо він раптом почне казати, що йому не давали бачитись з дитиною (насправді ніхто ніколи не забороняв) або, що він передавав гроші неофіційно?
 • mama17mama17
  Сообщений: 79
  ... Юля, для суда важнее всего будет мнение уже достаточно взрослого ребенка. И тот факт, что мама при жизни начала процесс по ЛРП.
 • Войти или Зарегистрироваться чтобы задать вопрос
  популярное
  СЕЙЧАС ОБСУЖДАЮТ